Hrvatska je odigrala najbolju utakmicu na SP u Španjolskoj baš onda kad je bilo najvažnije. Sjajnom igrom pometen je Portoriko rezultatom 103:82 i osiguran je nastup u osmini finala SP.

U susretu posljednjeg kola B skupine svjetskog košarkaškog prvenstva reprezentacija Hrvatske je u Sevilli pobijedila Portoriko po četvrtinama 28-16, 25-20, 31-21, 19-25).

Hrvatska je natjecanje u skupini okončala s tri pobjede (Portoriko, Argentina, Filipini) i dva poraza (Grčka, Senegal). S koje pozicije će odabranici Jasmina Repeše u drugi krug bit će poznato nakon večerašnjeg dvoboja Grčke i Argentine.

Pobjeda Grčke hrvatskim košarkašima donosi drugu poziciju u skupini, a pobjeda Argentine nas gura na treće mjesto. Hrvatska je otvorila utakmicu serijom 13-0 najavivši u kojem će smjeru ići ovaj dvoboj. Na koncu prve dionice naši su košarkaši imali +12, na poluvremenu +17, a nakon tri četvrtine +27 razlike.

Na koncu je utakmica završila s 21 košem prednosti. Najefikasniji igrači u hrvatskim redovima bili su Bojan Bogdanović sa 23 koša i Dario Šarić sa 15 koševa, dok su Portoriko, kojem je ovo bio četvrti poraz u skupini, predvodili Jose Juan Barea sa 20, te Franklin sa 13 koševa.