Jutros je iz Rame prema Međugorju krenula skupina od 120 hodočasnika, nastavljajući dugogodišnju tradiciju i zavjet pješačenja prema jednom od najpoznatijih marijanskih svetišta na svijetu.

Ovo hodočašće ima poseban značaj jer se ove godine obilježava velika 45. obljetnica Gospina ukazanja u Međugorju.

Hodočasnici će na svom putu vjere, molitve i žrtve pješačiti tri dana kako bi stigli na odredište uoči same obljetnice. Prema riječima sudionika, unatoč zahtjevnim kilometrima i ljetnim vrućinama, među hodočasnicima vlada veliko zajedništvo, radost i snažan duhovni motiv.

"Ovo je prilika za zahvalu, ali i za donošenje osobnih nakana pred Kraljicu Mira. Umor se zaboravi kada se hoda s molitvom na usnama," poručio je jedan od polaznika prije samog kretanja.

Dolazak ramskih hodočasnika u Međugorje očekuje se za tri dana, gdje će se pridružiti desecima tisuća vjernika iz cijeloga svijeta koji pristižu na ovu veliku obljetnicu.

Fotografije koje budemo dobivali od ramskih hodočasnika objavit ćemo ovdje.