Predsjednica Vlade Hercegovačko-neretvanske županije Marija Buhač i ravnateljica tvrtke Blaco d.o.o. Grude Ana Grubišić u ulozi zastupnice konzorcija tvrtki M.R.M. d.o.o. Ljubuški i Blaco d.o.o. Grude, potpisale su danas, u zgradi Vlade, ugovore o isporuci triju novih vozila hitne pomoći. Vlada predmetna vozila, ukupne vrijednosti 549.666,00 KM, nabavlja u sklopu kontinuiranoga procesa opremanja i osuvremenjivanja domova zdravlja u Županiji, a jedno od vozila obuhvaćenih ovim setom namijenjeno je Domu zdravlja Mostar, dok preostala dva idu u općinu Prozor-Rama. 

- Ovo je samo nastavak naše stalne skrbi za potrebe županijskoga zdravstvenog sustava, a vozilo hitne pomoći ključno je odnosno temeljna je pretpostavka za uspješan odgovor na potrebe pružanja žurne medicinske pomoći na terenu. Od samoga preuzimanja dužnosti, zdravstvo smo postavili u sami vrh prioriteta, a konkretnim potezima neprestano svjedočimo kako podupiremo projekte iz svih razina zdravstvenoga sustava, od primarne zdravstvene zaštite odnosno dvanaest domova zdravlja u Županiji, do potpore dogradnjama i opremanjima kao i drugim strateškim projektima triju bolnica u HNŽ-u – kazala je predsjednica Buhač, najavivši skorašnju isporuku novih suvremenih vozila za brzu liječničku intervenciju na njihova konačna odredišta. 

Vlada je, u ovomu sazivu, već uručila nova vozila hitne pomoći domovima zdravlja u Čapljini, Čitluku, Jablanici, Konjicu, Mostaru (DZ Stari grad), Neumu, Ravnomu i Stocu, ukupne vrijednosti 1.382.000,00 KM, što se s ova tri penje na brojku od gotovo 2 milijuna KM.