Oba je gola za novopečene prvake zabio Nigerijac John Utaka, u 32. i 86. minuti. Nisu Girardovi igrači gubili glavu niti nakon što su domaći pogotkom Kapa poveli u 20. minuti utakmice. Njihov su put prema pobjedi i naslovu samo prekidali domaći navijači, gnjevni zbog ispadanja njihova kluba u drugu ligu prvi put u 32 godine. Najprije su odgodili početak drugog poluvremena bombardiravši travnjak rolama toaletnog papira i teniskim lopticama, da bi potom još dva puta tjerali igrače u svlačionicu. Nogometaši PSG-a su, za slučaj možebitnog iznenađenja na Stadionu Abbe-Deschampsa, odradili svoj posao došavši do 2-1 pobjede na gostovanju kod Lorienta. Vodstvo domaćina 1-0 iz prvog poluvremena u nastavku su pogocima preokrenuli Javier Pastore i Thiago Motta. Zabili su ove sezone Parižani u prvenstvu 75 golova izjednačivši time vlastiti rekord iz sezone 1977/78. I Montpellier po tom parametru izjednačio svoj najbolji rekord sa 68 postignutih pogodaka. Trećeplasirana momčad lige i branitelji naslova, nogometaši Lillea, na svom su stadionu pobijedili Nancy 4-1. Prvi je svoj hat-trick u Le Championnatu zabio mladi belgijski ofenzivni veznjak u Lilleovim redovima Eden Hazard.