Španjolska je u okviru drugog kola grupe D ostvarila najveću pobjedu u dosadašnjem dijelu Eura. S 3:0 "stradali" su Turci.

Španjolci su od početka susreta stvorili veliki pritisak na tursku obranu, a nakon promašaja Morate iz 11. i Nolita iz 29. minute Turci su kapitulirali u 34. minuti susreta.

Prvi gol je bio veoma sličan onom iz susreta protiv Češke, samo je sada Nolito centrirao, a Morata je bio egzekutor za vodstvo Španjolske.

Samo tri minute kasnije i Nolito je pogodio,  te se na poluvrijeme otišlo pri vodstvu Španjolske 2:0.

Tri minute u drugom poluvremenu bile su dovoljne Morati da postigne svoj drugi gol.

Španjolska: David de Gea, Juanfran, Gerard Pique, Sergio Ramos, Jordi Alba (Cesar Azpilicueta 81'), Cesc Fabregas (Koke 71'), Sergio Busquets, Andres Iniesta, David Silva (Bruno 64'), Alvaro Morata, Nolito.

Turska: Volkan babacan, Gokhan Gonul, Mehmet Topal, Hakan Balta, Caner Erkin, Ozan Tufan, Selcuk Inan (Yunus Malli 70'), Oguzhan Ozyakup (Olcay Sahan 62'), Hakan Cahlanoglu, Burak Yilmaz, Arda Turan.