U zadnjoj utakmici dana na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj Grčka je slavila nad Argentinom 79:71 i tako osigurala prvo mjesto u skupini B.

U burnoj utakmici Grci su držali rezultatsku prednost iako se Argentina pokušavala vratiti u igru. Ipak na kraju Grci su uspijeli zadržati vodstvo i pobijediti.

Ranije su u skupini B igrali Filipini i Senegal. Košarkaši Filipina uspijeli su doći do svoje prve pobjede na Svjetskom prvenstvu svladavši Senegal sa 81:79 u produžetku.

Ono što im nije pošlo za rukom u 1. kolu protiv Hrvatske, filipinski košarkaši napravili su u svom oproštaju od nastupa na Svjetskom prvenstvu. Zahvaljujući odličnoj drugoj četvrtini (24-5) i bolje odigranih dodatnih pet minuta Filipini su ostvarili prvu pobjedu na svjetskim prvenstvima nakon punih 40 godina, ali im to nije dovoljno za prolaz u drugi krug.

Senegal ima sigurno mjesto među 16 najboljih. U slučaju pobjede Hrvatske nad Portorikom, Senegalci će biti četvrti u skupini i igrati protiv Španjolske u osmini finala, a ako Portoriko svlada Hrvatsku, Senegal će osvojiti treće mjesto i za suparnika u osmini finala imati Brazil.

Filipinsku reprezentaciju i na ovoj je utakmici predvodio centar Brooklyn Netsa Andray Blatche sa 18 poena i 14 skokova, a 18 koševa ubacio je i Alapag. Kod poraženih najefikasniji je bio Foye sa 20 poena.