Tehnologija
22.12.2012 10:28
Facebook provodi eksperiment – želi uvesti naplatu poruka u vaš virtualni sandučić. Tu naknadu (zasad?) ne bi naplaćivao za sve poruke, nego samo za one koje su potencijalno neželjene.
20.12.2012 15:18
Današnja računala i smartphonei mogu zaista mnogo – od toga da vam u nekoliko milisekundi mogu reći kakvo je vrijeme u Zimbabveu do toga da pomoću njih možete kupiti jutarnju kavu. No, ono što, navodno, slijedi za pet godina pomalo je zastrašujuće.
19.12.2012 11:43
Gubljenje daljinskog upravljača za televizor može biti jedna od najgorih frustracija. Srećom, sada postoji rješenje za ovaj problem - Pillow Remote Control, odnosno jastuk daljinski upravljač.
16.12.2012 13:51
Sjedinjene Države, Britanija i još nekoliko zemalja odbile su potpisati prijedlog međunarodnog telekomunikacijskog sporazuma koji bi mogao otvoriti vrata novom načinu regulacije interneta.
14.12.2012 12:54
Ući u zrakoplov u Europi, a već se nakon 90 minuta naći na drugom kraju svijeta u Australiji, nova je vizija njemačkih tehničara.
13.12.2012 13:59
Facebook je poboljšao postavke privatnosti, no mnoge će zasmetati što više neće moći odabrati opciju skrivanja svog imena prilikom pretraživanja Facebooka
12.12.2012 16:06
Dosad smo vidjeli robote doista raznolikih formata i funkcija, no Japanci ustraju na tome da robota naprave po svemu identičnog čovjeku. Ime njihovog novog robota je Kenshiro i on ima čak 160 'mišića' koji ga pokreću.
11.12.2012 09:51
SAD danas ponovno lansira u svemir tajanstveni bespilotni avion ratnog zrakoplovstva, u okviru projekta čiji je cilj i dalje predmet nagađanja.
10.12.2012 11:40
Facebook je najpopularnija društvena mreža na svijetu s više od milijardu korisnika koji, kako je pokazalo nedavno istraživanje koje je proveo Bitdefender, iznimno vjeruju Zuckerbergu i njegovoj mreži na kojoj dijele velik broj osobnih podataka – ime i prezime, kućnu adresu, mail, telefonski broj i informacije o članovima obitelji.
08.12.2012 14:55
Kuhaju se novi propisi koji bi legalizirali cenzuru interneta i uveli naknade na međunarodni podatkovni promet.
07.12.2012 09:02
Tim bivših NASA-inig šefova želi pokrenuti komercijalne letove na Mjesec i nazad, uz 'pristupačnu' cijenu od svega 1,5 milijardi dolara.
Za navedenu cijenu, nudi se zemljama i bogatim osobama da na nekoliko dana, na Mjesec pošalju dvije osobe, bilo radi istraživanja, ili radi prestiža, prenosi agencija AP.
Biznis koji su bivši NASA-ini šefovi pokrenuli zove se Golden Spike Co. i jučer je predstavljen javnosti, no neki stručnjaci sumnjaju u financijsku moć te tvrtke u ostvarenju zadanog cilja - nove ljudske misije na Mjesec.
Odnedavno u svijetu postoje deseci privatnih tvrtki koje žele komercijalizirati put u svemir, no samo će neke, ako uopće ijedna, opstati. Tako je to u bilo kojem poslu, zaključio je Johnatan McDowell, astronom s Harvarda, koji prati lansiranja u svemir na globalnoj razini. 'Ova misija vjerojatno neće biti jedno od onih koje će uspjeti', rekao je McDowell.
NASA-in posljednji let na Mjesec dogodio se na današnji dan, točno prije 40 godina, a SAD je jedina zemlja u svijetu koja je poslala ljude na Mjesec te tako pobijedila u svemirskoj utrci s Rusijom. Otad je za Zemljin prirodni satelit postojao samo sporadičan interes oko novih misija s ljudskom posadom.
Golden Spike Co. već je obavio razgovore s više svjetskih zemalja, koje su pokazale interes za njihov poslovni prijedlog. Predsjednik te tvrtke, Alan Stern, istaknuo je kako ga zanimaju zemlje poput Južne Afrike, Južne Koreje i Japana. Za let na Mjesec interes je pokazao i jedan bogataš, no Stern nije htio otkriti o kome se radi te je ponovio kako njegova tvrtka primarno cilja na posao s drugim državama.
'Nije stvar u tome tko će biti prvi, već da se svi pridruže klubu onih koji su otišli na Mjesec. Mi na neki način nastavljamo tamo gdje je NASA stala 60-ih godina prošlog stoljeća. Mi ćemo to komercijalizirati nakon 2020.', rekao je Stern.
Stern je dodao kako će njegova tvrtka kupiti postojeće rakete i kapsule za lansiranje sa Zemlje, a ono što će morati sami razviti jest novo svemirsko odijelo te letjelicu sposobnu za slijetanje i polijetanje s Mjeseca. Procijenio je kako bi prvo lansiranje misije na Mjesec njegovu tvrtku moglo koštati između sedam i osam milijardi dolara. (Dnevnik.hr)
04.12.2012 09:24
Je li na pomolu scenarij katastrofe – zbog cyber napada Amerikanci će ostati bez struje, interneta i novca?